Työtä tarjolla: Talous- ja hallintosihteeri, Race Horse Company

Nykysirkusyhdistys Race Horse Company hakee osa-aikaista talous- ja hallintosihteeriä vastaamaan kasvavan organisaation talous- ja hallintopuolen tehtävistä. Tehtävään sisältyy yhdistyksen taloushallinto mukaanlukien sähköiseen taloushallinto-ohjelmistoon siirtyminen, myyntilaskutus, ostojen ja tositteiden käsittely, talousraportointi ja tilinpäätös yhdessä kirjanpitoyrityksen kanssa, sekä hallinnon tehtäviä kuten palkalaskenta, työsopimusten, selvitysten ja -raporttien tekoa sekä tilastointia.

Toivomme kokemusta aatteellisen yhdistyksen taloudesta, apurahahallinnosta ja taiteilijoiden kanssa työskentelystä sekä Procountor-ohjelmiston käyttökokemus on eduksi. Toimistomme sijaitsee Helsingissä mutta etätyö on myös mahdollista. Työaika osa-aikainen noin 2-3 päivää/vko vaihdellen kausittain ja palkkaus Teatteri- ja mediatyöntekijöiden liiton työehtosopimuksen mukainen. Työsopimus tehdään aluksi määräaikaisena vuodeksi ja paikka täytetään heti sopivan henkilön löydyttyä.

Lisätiedot ja hakemukset osoitteeseen .